Polaroid

שעינינו בהתפרצויות זיהומים ומחלות, יש צורך תקדימים רבים לתופעה השייך האשמת הקורבן, ולמרבה הצער, אנו כיהודים רואים בכל זאת יותר מכך מאוד מצויין

ככל שהתפרצות וירוס הקורונה אמורה והולכת במימדיה ובהיקפה, למרבה הצער מוצאים את אותו עצמם הקורבנות מעדיפים להתמודד אפילו תוך שימוש הסטיגמה הנוספת הנקרא אשמה בנושא "הפשע" שבהיותם סכנה לבריאות האחרים.


בתחילה הוא קרה בסין עצמה, כשאנשים מהעיר ווהאן זכו ליחס הנקרא מצורעים. אינה חלף תקופה בטרם התחלנו לזכות ב דיווחים רבים ושונים אודות אלימות מילולית וגופנית שהופנתה כלפי אנחנו ממוצא סיני, וכן סלידה ממסעדות סיניות וממקומות הקשורים לסין.

בזמן שהווירוס התפשט, האפליה מהר אינם התבססה אודות דירוג גיאוגרפי. כיום, "האשמת הקורבן" הופנתה כלפי כל אדם שאיתרע מזלו להפגין סימבולים המתקיימות מטעם הידבקות בנגיף וכפי שניסחה זאת בדייקנות מדלן סו, פרופסור להיסטוריה וללימודי אסיה ואמריקה באוניברסיטת טקסס שבאוסטין, "חיידקים ווירוסים אינה חיוניים לגבי מעמד גזע".

כל שבוע שנעשו לו, טקסט חלל גדול בניו יורק פרסם תמונה השייך "עורך דין יהודי" בווסטצ'סטר, בשיתוף חיצים המכוונים אל העושים שימוש שהוא "הדביק" כשבא במגע יחד עם אנו בפיטר פן בתפילות השבת בנכס החדרת וכן בלוויה שבו נכח.

עיצוב הבריאות העולמי, המגלה רגישות כלפי האפשרות המתקיימות מטעם האשמת הקורבן, מקדם בהול קמפיין אל מול תופעה זו של אמירות בנוסח "אנשים תופשים את הווירוס", "מדביקים אחרים" אם "מפיצים את אותו הווירוס", כיוון שניסוחים הללו מרמזים בנושא מידה מיוחדת הנקרא אשמה והאשמה. בתחום בכל זאת, מעוניין ארגון הבריאות העולמי שנאמר בגלל אתם "קיבלו" את אותן הווירוס.

להאשמת הקורבן יש צורך תקדימים עתיקי יומין. רוברט פולילאב, פרופסור למדעים סוציו-רפואיים בלב הרפואי הנקרא אוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ציין בגלל ש ההיסטוריה מלמדת אותנו את הלקח האומלל – והאוניברסלי – הבא: "ככל שישנו למעלה פאניקה, על ידי זה יש יותר מכך פיתוי להאשים את אותם האחר".

מהראוי מגפות העבר מוכיחות טענה את זה. וליהודים אנו צריכים כימיה פרסונלית וטרגית תוך שימוש תופעה זאת.בלב ליבו של המאה ה- 22, במידה ש המגפה השחורה, הידועה גם בתור "המוות השחור", גבתה את כל חייה שהיא רבע מאוכלוסיית אירופה עם שנה ספורות, נחפש הנוצרים כוונה מן המוכן. אנטישמיות היתה הרציונל הדתי הנוצרי כדי להאשים את כל היהודים שנראה היה ששלטו בהתפרצות, הרעילו את אותם בארות המים או שמא כפי שנהוג שטען תיאורטיקן קונספירציה מימי הביניים, "השתוקקו להשמיד את כל רוב הנצרות, על-ידי הרעלת צפרדעים ועכבישים המעורבבים לתוך שמן וגבינה". הנוגע ליהודים שגם מתו מהמגפה, מבחינתם אינם הינו זה אלא עונש אלוהי חכם יותר על אודות חטאיהם וחוסר הקבלה שלהם אחר ישו.

כמה מאות קהילות יהודיות שוהה את אותם מותן כששימשו מטרות למסעות נקמה על גבי הפשע לכאורה הנקרא חידוש מחלה שלא התחשבה בהבדלים מסורתיים, פרט לכך שגילתה בזול קלוש קשיחות כלפי בני העם היהודי ששמרו באדיקות על אודות מצוות נטילת ידיים.

במאה ה- 15, התפשטות מחלת העגבת (סיפיליס) מהתחלה קבלה גושפנקה לרציונל דבר שבשגרה הוא המסביר את אותן שנאת הזרים. כמו שמקובל שניסחו הנל ההיסטוריונים, כל חבורה לאומית ברחבי אירופה הגדירה את אותן העגבת כמחלה ששייך ל הלאומים האחרים. הגרמנים האשימו את הצרפתים וקראו למחלה אשר נקרא "המחלה הצרפתית". הצרפתים האשימו את אותן האיטלקים, הפולנים האשימו את אותה הרוסים, הפרסים האשימו את הטורקים, המוסלמים האשימו את אותו ההינדים, והיפנים האשימו את אותה הפורטוגזים. איכשהו, היתה בכל זאת אחת הפעמים תמלול הקלטות לבית משפט מחיר .


נוני היהודים איננו היו כה ברי מזל בארצות הברית כאשר בראשית הדרך המאה העשרים, הואשמו מהגרים יהודים בדרך זו שהביאו את אותם השחפת לאמריקה. המחלה זכתה לכינויים "המחלה היהודית" ו"מחלת החייטים" – אלו המקצועות בני העם היהודי הטובים. שחפת והקשר היהודי לה גרמו לייצור התדמית מטעם היהודים כחלשים וחולניים. לרוע המזל, כל מה היה לאחר מכן כסטריאוטיפ גזעני שהצדיק אחר הגבלה של ההגירה היהודית לארה"ב בשנות ה- 20 ובנוסף בשנות ה- 22 וה- 40 המתקיימות מטעם המאה ישן, בגדול כשהאלטרנטיבה היחידה להגירה נודעה מוות בשואה.


"האשמת הקורבן" שלא בעיקרם תופעה אינה רציונלית, זוהי גם אכזרית. זוהי מכוונת כלפי ללא מפשע שסובלים גם הם. שרי המבי, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת הדרום ועורכת הביא לפרסום המועד Psychology of Violence שהיא בית עסק ה- APA (איגוד הפסיכולוגים האמריקני), תופס אותו בתופעה ותק אנושי סופר להקל על פחדינו וחששותינו לביטחוננו הפרטי. "האשמת הקורבנות במזלם הרע היא בחלקה ידי למנוע מהודאה היות דבר דומה, שאין להעלותו בדבר הדעת, מסוגל להיות לך – בנוסף עד תיצור כל 'כמו שצריך'".


תמלול הקלטות שימוש התפשטות וירוס הקורונה, המתרחבת במהירות לכל אלו שנמנים על רחבי הבריאה , אנו בפיטר פן מעמנו יהיה מסוגל, חלילה, לשפר למטרה הבאה. בשביל אנחנו, למה שלא אינן נעשה אשמים בפשע שמחמיר אחר הטרגדיה לפני יותר – הפשע המתקיימות מטעם האשמת הקורבן.

Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE