כשמדובר בהתפרצויות כאבים, עלינו תקדימים רבים לזאת ששייך ל האשמת הקורבן, ולמרבה הצער, אנו כיהודים מכירים את זה יותר ממחיר השוק מושלמת

ככל שהתפרצות וירוס הקורונה עומדת והולכת במימדיה ובהיקפה, למרבה הצער מוצאים את אותה עצמם הקורבנות צריכים להתמודד כמו כן יחד הסטיגמה הנוספת המתקיימות מטעם אשמה על אודות "הפשע" שבהיותם חשש לבריאות האחרים.

בתחילה הוא קרה בסין עצמה, כשאנשים מהעיר ווהאן זכו ליחס מטעם מצורעים. אינם חלף זמן רב טרם התחלנו להשיג דיווחים רבים על אלימות מילולית וגופנית שהופנתה כלפי אנחנו ממוצא סיני, ובנוסף סלידה ממסעדות סיניות וממקומות הקשורים לסין.

ברגע שהווירוס התפשט, האפליה תיכף איננו התבססה על מקום גיאוגרפי. היום, "האשמת הקורבן" הופנתה כלפי אנשים שאיתרע מזלו להפגין סימנים שהיא הידבקות בנגיף וכפי שניסחה זה בדייקנות מדלן סו, פרופסור להיסטוריה וללימודי אסיה ואמריקה באוניברסיטת טקסס שבאוסטין, "חיידקים ווירוסים איננו חיוניות על תשתית גזע".


במשך השבוע שהחו לו בעבר, עיתון מרווח בניו יורק פרסם תמונה המתקיימות מטעם "עורך דין יהודי" בווסטצ'סטר, בעזרת חיצים המכוונים אל העובדים שהינו "הדביק" כשבא במגע יחד עם בני האדם בתפילות השבת בכל בית כנסת ישראל כמו כן בלוויה בה נכח.


עיצוב הבריאות העולמי, המגלה רגישות כלפי האפשרות המתקיימות מטעם האשמת הקורבן, מקדם דחוף קמפיין לעומת תופעה זו מסוג אמירות בנוסח "אנשים משלימים רק את הווירוס", "מדביקים אחרים" או אולי "מפיצים את הווירוס", כיוון שניסוחים האלו מרמזים בנושא כמות מוגדרת של אשמה והאשמה. בסקטור יחד עם זאת, דורש עיצוב הבריאות העולמי שנאמר בגלל אנשים "קיבלו" אחר הווירוס.

להאשמת הקורבן מוטל עלינו תקדימים עתיקי יומין. רוברט תמלול הקלטות בעברית , פרופסור למדעים סוציו-רפואיים באמצע הרפואי הנקרא אוניברסיטת קולומביה בניו יורק, העלות על הכתב מכיוון ש ההיסטוריה מראה אותנו אחר הלקח האומלל – והאוניברסלי – הבא: "ככל שקיימים בהרבה פאניקה, ככה חיוני יותר מזה פיתוי להאשים את האחר".

תמלול והקלדה מגפות העבר מוכיחות טענה יחד עם זאת. וליהודים יש קשר פרטית וטרגית בעלי תופעה בכל זאת.

במרכז המאה ה- 22, האם המגפה השחורה, הידועה אף כ "המוות השחור", גבתה אחר חייה המתקיימות מטעם רבע מאוכלוסיית אירופה במקביל ל שנה אחת ספורות, שוהה הנוצרים משמעות מבין המוכן. אנטישמיות היתה הרציונל הדתי הנוצרי על מנת להאשים את אותם היהודים שנראה נמכר בשם ששלטו בהתפרצות, הרעילו את אותו בארות המים או שמא כמו למשל שטען תיאורטיקן קונספירציה מימי הביניים, "השתוקקו להשמיד את אותה תחום הנצרות, על-ידי הרעלת צפרדעים ועכבישים המעורבבים בתוך שמן וגבינה". באשר ליהודים שגם מתו מהמגפה, מבחינתם איננו נעשה הוא למעשה אלא עונש אלוהי נבון עד מאוד על גבי חטאיהם וחוסר הקבלה שהם עושים את אותן ישו.

תמלול הקלטות רבות קהילות יהודיות מצאו את אותה מותן כששימשו מטרות למסעות נקמה בדבר הפשע לכאורה מסוג בניית מחלה אינם התחשבה בהבדלים מאמינים, פרט לכך שגילתה קצת קלוש קשיחות כלפי בני העם היהודי ששמרו באדיקות בנושא מצוות נטילת ידיים.

במאה ה- 15, התפשטות מחלת העגבת (סיפיליס) יחדש קבלה אישור לרציונל חלק המסביר רק את שנאת הזרים. כמו שניסחו זה ההיסטוריונים, כל קבוצה לאומית באירופה הגדירה את אותה העגבת כמחלה מטעם הלאומים האחרים. הגרמנים האשימו את אותה הצרפתים וקראו למחלה עם תכונות של "המחלה הצרפתית". הצרפתים האשימו את אותם האיטלקים, הפולנים האשימו את כל הרוסים, הפרסים האשימו את אותו הטורקים, המוסלמים האשימו את ההינדים, והיפנים האשימו אחר הפורטוגזים. איכשהו, היתה זאת 1 הפעמים הנדירות שהיהודים בכללותם שלא נחשבו לעבריינים הראשיים.

אך בני העם היהיודי אינן שיש כה ברי מזל בארצות הברית במקרה ש בתחילת המאה העשרים, הואשמו מהגרים יהודים ככה שהביאו את אותם השחפת לאמריקה. הבעיה זכתה לכינויים "המחלה היהודית" ו"מחלת החייטים" – אלו המקצועות בני העם היהודי הפופלאריים. שחפת והקשר היהודי בשבילה גרמו לייצור התדמית של בני העם היהיודי כחלשים וחולניים. לרוע המזל, איך היווה בעתיד כסטריאוטיפ גזעני שהצדיק את אותו תיחום ההגירה היהודית לארה"ב בשנות ה- 20 וכן בשנות ה- 30 וה- 40 ששייך ל המאה הישנה והמשומשת, באופן מעשי כשהאלטרנטיבה היחידה להגירה הייתה מוות בשואה.

"האשמת הקורבן" אינה אך תופעה אינם רציונלית, זו וגם אכזרית. זוהי מכוונת כלפי ש מפשע שסובלים נוסף על כך צריכים להיות. שרי המבי, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת הדרום ועורכת נכתב ע"י פרק הזמן Psychology of Violence המתקיימות מטעם שירות ה- APA (איגוד הפסיכולוגים האמריקני), שם לב בתופעה ידע אנושי בעיקר להקל בעניין פחדינו וחששותינו לביטחוננו האישי. תמלול ישיבות האשמת הקורבנות במזלם הרע הנוכחית בחלקה דרך למנוע הצטברות מהודאה בגלל ש אתר יומיומי, שאין להעלותו אודות הדעת, יוכל להיות לנו – כמו כן או גם תיצור כל 'כמו שצריך'".

יחד עם התפשטות וירוס הקורונה, המתרחבת בזמן קצר עבור כל רחבי האתר בטבע, כל אחד מכם יוכל, חלילה, להפוך למטרה לפניכם. בשביל אנו, בואו ממש לא נהיה אשמים בפשע שמחמיר את אותו הטרגדיה לפני יותר מכך – הפשע השייך האשמת הקורבן.

Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE

80s toys - Atari. I still have