XtGem Forum catalog

היום שלמים אתגרים והתמודדויות. הטכניקה הכי טובה להצליח ולהתמודד זו גם דרך חניכה ואהבה מהמשפחה הקרובה. הדבר יוצרים ועשים חבורה השמש החמה, תומכת ואוהבת?

התורה מראה אותכם את אותו ידי היהדות למשפחתיות ואהבה. נתייחס לשתי מצוות בפרשת השבוע (כי תצא) מסובכות הנותנות לך פריטים להתגורר רק את חיינו בצורה הכי טובה.

המצווה המקדימה הזאת המצווה של שילוח הקן:


כִּי יִקָּרֵא קַן צִפּוֹר לְפָנֶיךָ בַּדֶּרֶךְ בְּכָל עֵץ אוֹ עַל הָאָרֶץ אֶפְרֹחִים אוֹ בֵיצִים וְהָאֵם רֹבֶצֶת עַל הָאֶפְרֹחִים אוֹ עַל הַבֵּיצִים לֹא תִקַּח הָאֵם עַל הַבָּנִים: שַׁלֵּחַ תְּשַׁלַּח אֶת הָאֵם וְאֶת הַבָּנִים תִּקַּח לָךְ לְמַעַן יִיטַב לָךְ וְהַאֲרַכְתָּ יָמִים: (דברים, כב, ז-ח).

כל מי מתרחש ברחוב מסחרי ורואה קן-ציפורים. ובקן, ביצים עד גוזלים ואפרוחים. הקן לא משתייך לאף אחד. יש להמנע מ מניעה משפטית ליטול אחר הקן הביתה, לשפר אחר הגוזלים או שמא לאכול את הביצים.


נוני, השניה לצורך שהאיש רוצה לעצמו את אותן קן-הציפורים, קוראת לו התורה: עצור! יש פה אמא! במידה ש עסוקה בתפקידה האמהי באהבה רבה. זוהי רובצת על אודות האפרוחים או אולי בעניין הביצים, הזאת עסוקה בלהכשיר את אותה הדור ה-3 מטעם בשיתוף הכנף. אינה תיקח למקרה על אודות הבנים! לתוך תקח את אותם זאטוטים לנגד עיני אם. תכבד רק את תפקידה כמולידה וכאחראית להתגורר ההמשך. תן שלה את כל היחס המתאים. שלח תשלח את אותן אם. בעיקרם בעתיד תוכל להשיג לכל המעוניינים את אותה הבנים.

התועלת הישיר ממצווה יחד עם זאת מצוין בסופו ששייך ל הפסוק: 'למען ייטב לנו והארכת ימים'. הבטחה נאה אותם נותנת לכל מי שמעוניין מישוב אלו נלווה. ממצוות קייטרינג אחראים.

כַּבֵּד אֶת אָבִיךָ וְאֶת אִמֶּךָ כַּאֲשֶׁר צִוְּךָ ה' אֱלֹהֶיךָ לְמַעַן יַאֲרִיכֻן יָמֶיךָ וּלְמַעַן יִיטַב לָךְ עַל הָאֲדָמָה אֲשֶׁר ה' אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ: (דברים, ש, טז).

אחד שמעריך את אותה פועלם הרב המתקיימות מטעם הורינו, אף אחד לא שמכבד את אותה הדור הקודם, אלה שהביאו את הדבר לעולם ודאגו לקיומו בעולם זה בטח, נעשה אחר החיים, אם אוטומטי, לחיים טובים ומאושרים. במידה ו ילדיו ובני משפחתכם עוברת את אותו הכבוד הרב שהוא חולק ללקוחות שהקדישו את אותן הזמן לפני הבאת דור שני לכאן, הם רוחשים לטכנאי, בתפקידו כאב, רק את הכבוד.

למקרה משנת בני המשפחה מיוסדים בעניין הערצה ואהבה לבוני הנכס ולמגדלי הילדים, משפחתו כולה הופכת לשותפה פעילה במשימת גידול הדור כתבה הבאה. בני האדם מבני המשפחה נושם מחוייבות לתמוך ולסייע בהצלחת עבודת השיפוצים הרחב הזה. האפקט המתבקשת הזאת - 'למען ייטב לך'. הזמן הופכים טובים בהרבה יותר, הקשיים וההתמודדיות רוצים פרספקטיבה שונה האם כולנו מתלבטים שותפים ואחראים לעריכת המשימה.

*

האם מי מקים את אותן ביתו הוא למעשה שהינכם איכותי במשימתו בעולם. באיזה אופן יערכו את זה נכון? דבר מרכיבים משפחה נהדרת וטובה, חבורה שתהיה מבוססת זאת ערכים נחוצים ויסודיים?

מלמדת אותכם התורה:

כִּי יִקַּח אִישׁ אִשָּׁה חֲדָשָׁה לֹא יֵצֵא בַּצָּבָא וְלֹא יַעֲבֹר עָלָיו לְכָל דָּבָר נָקִי יִהְיֶה לְבֵיתוֹ שָׁנָה אֶחָת וְשִׂמַּח אֶת אִשְׁתּוֹ אֲשֶׁר לָקָח: (דברים, כד, ה).

עם שנת הנישואים הראשונית, הגבר פטור כמעט מכל חובותיו האזרחיים. השנה העיקרית מוקדשת למשימה בודדת ויחידה: ושימח את כל אשתו.


שלא 'ושמח בשיתוף אשתו'. השנה איננו מבוססת תמיד על מסיבות וחגיגות משותפות האם לשני בעל הבית יש צורך מצב-רוח לזה. ושימח את אותו אשתו זאת חיוניים במשרה רחבה המוטלת על אודות הבעל. סופר סת"ם צפת שאשתו תהיה שמחה ומאושרת, שאשתו תהפוך להמצא מוקד הזמן ועיקרו שהיא ביתנו, נינוחה עליזה ורגועה.


הבעל היהודי מצווה להתחיל אחר משך החיים של הנישואין בהענקת זוגיות, כבוד והערכה לאשתו, כיוון שבמשימה המשותפת שלקחו אודות עצמם הקורא, קל להזכיר שהאישה לוקחת בעניין עצמה בהרבה יותר אסמכתת פיזית ליצירת התא המשפחתי, לגידול ילדים וכדומה. או גם הבעל יתמוך אותה רגשית ויעריך את אותם מאמציה, צעירים יצטרפו בטבעיות למשפחה התומכת והאכפתית.


יד לספר תורה נתאמץ לזכות ב את אותם הרעיונות האלו עמנו, לחיי היומיום. עד נחוש את אותה התחושות הללו בהשוואה להורינו, עד נשדר את זה לגילאי ולבנות זוגנו, או ילדנו יגדלו כחלק מהמערכת המיוחדת והנפלאה זו, בוודאות נחווה בנוסף אתם רק את האפקט המתבקשת – בכדי ייטב לך!

בהצלחה!
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE