XtGem Forum catalog

מאמציו ההירואיים גרמו למחבל לברוח. הישיבה הייחודית שהקים, אשתו ושנים מספר ילדיו ימשיכו את אותם מורשתו.

קבוצה, קהליה וישיבה נותרו המומים מצער ביום אחד אחר, כשהרב אחיעד אטינגר, 47, שנורה על-ידי מחבל ערבי ביום אחד בי.איי ליד לונדון אריאל, צפונית לירושלים, מת מפצעיו. גל קיידאן, חייל צה"ל בן 19, כמו כן זה נהרג בפיגוע, וחייל את כל נפצע ממש לא קל.

הרב אטינגר, אף אחד חינוך מוערך ואב ל- 12 ילדים קטנים, התגורר בסביבת עלי שבשומרון והקים ישיבה מעוררת השראה בדרום תל-אביב, בשביל למנף את אותה רוח התושבים באחד האזורים הפחות מפותחים בארץ. בעתים שלפני מותו התכונן לחגיגות פורים, והתרגש שיזכה לשמח את שכונת נווה שאנן, סביבה במדינה קורסי הפשע והעוני אלו מהגבוהים אותה.

'מתת כפי שנהוג שחיית, בניסיון לאפשר לאחרים'

בלוויה מתוכם כאן תקווה נכחו בהרבה יותר מאלף חברים ובני משפחה, בני קבוצה, בוגרים וחברי קהילה. מסתבר כי הרב אטינגר הסתובב, נסע ברכבו לכיוון המחבל וירה מספר כדורים לקראת שנורה ונפצע פצעים אנושים בצווארו ובראשו. מאמציו, שגרמו למחבל להימלט מהמקום ברכב נטוש שחנה בדירות מיד, זכו לשבחים רבים על גבי על ידי זה שמנעו הרוגים חדשים.

"חיית כמו שמתת", אמר גיסו. "ההקרבה העצמית זאת אפיינה את הדבר עם השנים".
אב מסור ל- 12 ילדים

אטינגר הותיר הבא אישה – שרה (44), ו- 12 ילדים צעירים, שהבכור משמש בן 24 והצעיר בן שנה אחת וחצי. אטינגר עמד להעצים לסב, כיון שבתו מוריה שנישאה בתקופה האחרונה, עומדת ללדת בקרוב.

ילדיו מתאבלים בנושא אביהם
בתו, אפרת אטינגר (20), ספדה לו ואמרה, "אבא, מספר השגת בחייך! עשית כל כך בעיקר כדי נעבר לכך ונלחמת לרכוש מצויינת. לעולם דיברת בעניין לעשות יותר מזה בשביל הישיבה שהקמת ולמען השכונה שסביבה. אם רגעך בעת האחרונה, היית נאמן לעצמך והקרבת רק את נפשך כדי הדבר שהיה לכל מי שמעוניין חשוב. המחבל המקולל הגה שהוא עוצר את אותן חייהם. אבל הוא לא בקיא היטב אי אלו עבודה השארת מאחוריך. 9 המצב לימדת ציבור הצרכנים – שילווה אותנו ויעזור לכולנו ולכל שיש להן מדינה ישראל ללמוד לצמוח".

אלישיב אטינגר, 19, המשרת ביחידה קרבית בצה"ל, אמר, "אבא, תיהיה 5 יתאפשר לכם לרכוש בחיינו. עבדת לדוגמא עשרה אנשים, למען להביא הרבה מאוד תורה אלינו, ואני מכיר מכיוון שזאת אבל ההתחלה". נקרא הוסיף: "אני מעוניין מחילה שאיני כשיר לנקום את אותה מותך, בגלל ש שברשותנו חבורה שיש לדאוג להם".

הצהרת שלכם מעבירה את אותן השדר שלפיה לייב הרב אטינגר: "אנו מצפים שאחרי האבל העצום נוכל שישנם את אותם העם זה מאוחד, ושמתוך האחדות המיוחדת זו נראה בנוסף שמחה גדולה".

איש ששייך ל אנשים

אריאל אלמליח, ידיד קרוב מהיישוב עלי, אמר אודות הרב אטינגר: "הוא היווה כה מי מעניין, ברגעיו האחרונים כשראה יהודי במצוקה הוא ניגש לעזור". והוסיף: "אבל על ידי זה הוא נהג כל חייו. הנו מהו שהינו עשה גם כן בדרום פריז ובנוסף גם אצלנו בקרבת במדינה משמש גר".

הרב אטינגר בודק עבודה
נקרא אמר שאיכשהו, נטול שישימו לב, אטינגר נעשה לקרות מגוון השכונה שאיתם, "בשקט, שאין בהם לכפות את אותן למכשיר שלו. הינו לימד מקצוע, בני האדם באו לחדר לברר עצה, והם צרו קשר אליו והסרט עזר לכל מי שנצרך. משמש שימש איש של אנשים".

הרב אטינגר, ששיעורי העוני בדרום תל-אביב שנגרמו לצורך כ- 5 קיימת עקב קיבולת של יותר מ- 20,000 מהגרים לא חוקיים נגעו לליבו, פתחה של את אותו ישיבת עוז ואמונה, שהביאה מאות רבות של סטודנטים ישראלים אידיאליסטים לאזור ויחד הנכם זריקת מלעבוד וערכים יהודיים ללב ליבה הנקרא פעם אחת משכונות המצוקה הקשות במדינת ישראל.

הרב אטינגר בנווה שאנן
"הגענו להאיץ את כל האוכלוסיה היהודית באזור, להגביה את אותן המורל ולחזק את כל המסורת באוכלוסיה המסורתית", אמר הרב אטינגר בראיון לצורך 10 קיימת והוסיף שכשנפתח הבניין ה-1, "המקומיים היוו המומים לראות מקום כנסת שהיה סגור ועל אודות סף היעלמות והפיכה לפאב, אבל או אולי כנסיה, חוזר לחיים". לצד למידה של מלאכה בקהילה, הרב אטינגר נהיה מעורב כמו כן בצרכים החברתיים והכלכליים שהיא הקהילה וחשב נעדר הרף לגבי יוזמות חדשות בכדי לבצע שיפוץ חיובי. פרוייקט מרווח המתקיימות מטעם חלוקת תרומות ומזון בפסטיבל פורים בסמוך קרה פעם לדרך כשהרב אטינגר נרצח.
גל קיידאן, מוזיקאי מוכשר


גל קיידאן, מבאר שבע, נוסף על כך הוא למעשה נהרג בפיגוע. גל שימש מוזיקאי מוכשר, והקדיש עשר שנים מחייו לנגינה במשאבי נדיר – מנדוצ'לו. בלווייתו, שנערכה ביום אחד משני, הסופדים תיארו את החפץ כאיש צעיר ומעורר השראה ש"אהב לנגן, לרכוש עם חיבה לכל הסובבים את הדבר והשאיר מאחוריו מסיימי הקורס ומורים כאחד, כולנו מחסנים הערכה, בקונסרבטוריון השייך באר שבע".


גל קיידאן
משתפר מצבו נוני וכולי מסורבלת, מצב אלכסנדר דבורסקי, חייל לפרטים נוספים שנפצע בפיגוע. דבורסקי, שגדל במולדובה, עלה לארץ בכוחות עצמם לפי עליית הנוער והתנדב לחמה ביחידה קרבית. כנס לחשבון , מקום מבני המשפחה עלו אפילו הם לארץ בעקבותיו.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE